Odbojka: Žepče nije uspjelo parirati Smeču – 0:3

-

Najveće iznenađenje 8. kola federalne Superlige odbojkašica uvjerljiv je poraz Mostara na Ilidži. Odbojkašice Igmana poslije 25:17 u prvom setu u iduća dva bile su bolje na razliku, oba seta dobile su s po 25:23. Igman je tako napravio veliku uslugu Goraždu koje sada suvereno vodi sa 6 bodova.

Goraždanke su bile sigurne u gostima protiv Novog Grada. Uvjerljiva je na gostovanju bila i Čapljina koja je poslije dobre igre slavila u Livnu 3:0. Čapljinke su bile sigurne 16:25, 22:25 i 20:25. Vogošća je uzvratila Širokobriježankama za prvo posrtanje u sezoni, uzevši bod na gostovanju. Inače, domaće su prvi put nastupile s novim imenom HŽOK Smeč. Rezultati 8. kola federalne Superlige odbojkašica, Smeč – Vogošća 3:2, Igman – Mostar 3:0, Troglav – Čapljina 0:3 i Novi Grad – Goražde 0:3. Poredak: Goražde 24, Mostar 18, Čapljina 15, Igman 12, Smeč 11, Novi Grad 10, Vogošća 3, Troglav 3 boda.

Širokobriježanke sigurne

U sjevernoj skupini federalne Superlige odbojkašica igrano je sedmo kolo. Žepče nije uspjelo parirati Smeču koji je ostvario glatkih 0:3, 15:25, 14:25 i 12:25. U ostalim susretima favoriti Gračanica i Maglaj nisu dopustili iznenađenja. Rezultati: Žepče – Smeč 0:3, Gradina – Maglaj 0:3, Gračanica – Lukavac 3:0. Poredak: Gračanica 20, Smeč 17, Maglaj 14, Žepče 6, Lukavac 6, Gradina 0 bodova.

Odličnu igru u derbiju 8. kola odbojkaša, sjeverna skupina, pružili su odbojkaši Napretka. Odžačani su na gostovanju u Banovićima uspjeli svladati Srednjoškolac s minimalnih 3:2, po setovima 18:25, 25:22, 20:25, 25:14, 4:15.

Ugodno iznenađenje

Ugodno su iznenadili odbojkaši Balegovca koji su na gostovanju kod bivšeg premijerligaša Bosne iz Kalesije osvojili prvi bod. Poslije 25:20, 26:24 u prva dva seta, Balegovac je bio na pragu iznenađenja 17:25 i 23:25, ali je u petom setu ponestalo koncentracije što domaći koriste i slave 15:13.

Rezultati osmog kola: Srednjoškolac – Napredak 2:3, Bosna – Balegovac 3:2, Galeb Brčko – Lukavac 0:3, Sloboda TZ – Maglaj 3:0. Poredak: Napredak 19, Lukavac 18, Srednjoškolac 17, Sloboda 16, Galeb 13, Maglaj 6, Bosna 3, Balegovac 1 bod.

U južnoj skupini federalne Superlige odbojkaša, sarajevska Bosna je nastavila pobjedonosni niz, postigavši u sedmom kolu šestu uzastopnu pobjedu. Rezultati sedmog kola: Bosna (S) – Breza 3:0, Zavidovići – Bihać 0:3, slobodno Olovo. Poredak: Bosna (S) 18, Bihać 12, Olovo 6, Zavidovići 3, Breza 3 boda.