Jasmina Merdić, članica Centra borilačkih sportova Tešanj i Hamza Alić, bacač kugle, član Atletskog kluba „Zenica“ najbolji su sportisti Zeničko – dobojskog kantona za 2013. godinu. Evo svih 10 – najboljih sportista ZDK u prošloj godini, po izboru Sportskog saveza ZDK i lista „Naša riječ”.

AMEL TUKA, Atletski klub “Zenica”

AMIR ALIĆ, Rukometni klub Krivaja “Zavidovići”

IGOR LAIKERT, Ski klub “Zenica”

JASMINA MERDIĆ, Centar borilačkih sportova “Tešanj”

DŽEJLANA KOVAČEVIĆ, Taekwando klub „Bosna“ Visoko

DEJAN MILEUSNIĆ, Atletski klub “Zenica”

HAMZA ALIĆ, član Atletski klub “Zenica”

ELISABETH ZOVKO, Karate klub „Usora“

AIDA KALUŠIĆ, Košarkaški klub „Čelik“ Zenica

ALDIN MUFLIZOVIĆ, Košarkaški klub “Kakanj”

Najbolja juniorka i junior u ZDK u 2013. godini su Kanita Bilić i Mesud Pezer, članovi Atletskog kluba “Zenica“. Među nagrađenima juniorima su još: Sumeja Fejzić (Taekwondo klub Nur Kakanj), Danijela Čavara (Kajak – kanu klub “550” Žepče, Amel Zukić (Karate klub Fudokan Visoko) i Hasan Huseinbašić (Klub borilačkih vještina Tešanj).

Manifestaciji čiji je pokrovitelj bila Vlada Zeničko – dobojskog kantona prisustvovao je i Safet Sušić, selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine. Sušić je dobitnik jedinstvenog priznanja „Sportski uzor“, a prije njega ovu su nagradu dobila još samo trojica sportista: nogometaši Mirsad Hibić i Elvir Bolić, te alpinista Edin Durmo.

Nagrađeni po kategorijama:

Najbolji sportski radnik u invalidskom sportu: Elmedin Jusić (Savez za sport i rekreaciju invalida Visoko)

Najbolji trener u invalidskom sportu: Zikret Mahmutović (Odbojkaški klub invalida Breza)

Najuspješniji klub u invalidskom sportu: Invalidski odbojkaški klub Zavidovići.

Najuspješnija sportašica u invalidskom sportu: Sanela Redžić – Čaplja (Atletski invalidski klub Čelik)

Najuspješniji sportaš u invalidskom sportu: Nizam Čančar (OKI Fantomi)

Najbolji sportski novinar u ZDK za 2013. godinu je naš kolega Mirsad Pripoljac, urednik sportske redakcije Radio – televizije Zenica.

Nagrada za životno djelo u sportu: Safet Talam (Biciklistički klub Zenica), Hajrudin Skender (Boks klub Čelik) i Mustafa Dedić (Sportsko ribolovno društvo Visoko).

Nagradu „Sportske nade“ dobili su: Nermin Imamović (Taekwodno klub Nur Kakanj), Azra Muratović (Ženski rukometni klub Krivaja), Amar Hasić (Rukometni klub Krivaja), Elvedina Muzaferija (Ski klub Visoko), Ena Muhamedović (Odbojkaški klub Maglaj), Stjepan Keškić (Rukometni klub Žepče), Vladan Lončar (Rukometni klub Bosna Visoko).

Najbolja juniorska ekipa u ZDK za 2013. godinu: Atletski klub “Zenica”.

Najuspješniji treneri u 2013. godini: 1. Mehmed Skender (Atletski klub Zenica), 2. Elvedin Dubravac (Centar borilačkih sportova Tešanj), 3. Redžep Građan (Karate klub Visoko).

Sportski radnici u ZDK za 2013. godinu: 1. Mevludin Delibašić (KK Kakanj), 2. Ante Jurišić (Karate klub Usora), 3. Pane Škrbić (Rukometni klub Čelik)

Najuspješniji sportski kolektiv u ZDK za 2013. godinu:

Atletski klub Zenica

Rukometni klub Čelik

Ženski rukometni klub Krivaja

(0 glasova)