FK Željezničar u prijateljskom susretu protiv Žepča slavio s 4:1

-

Fudbalski klub Željezničar odmjerio je danas u prijateljskom susretu snage sa Žepčem na pomoćnom terenu stadiona Grbavica. Plavi su slavili rezultatom 4:1. Plavi do vodstva dolaze već u petoj minuti susreta, a mrežu gostiju zatresao je Ajdin Mujagić.

Odličnu priliku Željezničar je imao u 15. minuti utakmice. Tiago je odlično prošao po lijevoj strani terena, uposlio Lendrića, ali je napadač Plavih neprecizan. Isti dvojac je u glavnim ulogama dvije minute kasnije, a ovaj put Lendrić trese mrežu Žepča i donosi Želji dva gola prednosti.

Ivan Lendrić je u 33. minuti utakmice mogao postići i svoj drugi pogodak, ali je golman Žepča siguran. Sedam minuta kasnije napadač Plavih postiže svoj drugi pogodak i donosi Željezničaru tri gola prednost. Ostalo je nakon prvih 45 minuta susreta 3:0 za Željezničar.

Na samom početku drugog poluvremena, odličnu priliku imao je Ivan Lendrić, ali se rezultat nije mijenjao. Par minuta kasnije prvu priliku imali su fudbaleri Žepča, ali se napadač gostiju obrukao. Plavi u 60. minuti dolaze i do četvrtog gola, a strijelac je rezervista Dženis Beganović. Gosti u samoj završnici utakmice postižu pogodak za konačnih, Željezničar – Žepče 4:1.