Nova petarda nogometaša Žepča za plasman u finale Kupa ZDK

-

Nogometaši NK Žepče 1919 prvi su finalisti Kupa Nogometnog saveza Zeničko-dobojskog kantona.

Danas su na Gradskom stadion u Žepču domaći nogometaši nadigrali FK Borac iz Jelaha u meču polufinala. Baš kao u prošlom krugu protiv Krivaje, nogometaši Žepča su upisali još jednom pobjedu rezultatom 5:1.

Nakon prvog poluvremena Žepcaci su imali minimalno vodstvo, ali su još jednom odigrali izuzetno dobro drugo poluvrijeme.

Franjo Adžić je bio junak domaćih uz postignut het-trik, Andrej Blek je dodao jedan gol, uz jedan autogol gostiju iz Jelaha. Jedini gol za Borac je postigao Haris Jupić.

U drugom današnjem polufinalu NK Vareš je kod kuće porazio prošlogodišnjeg pobjednika NK Steel City sa 4:1.

Belmin Šehić, Nedim Rapić, Amer Mehmedović i Nail Hercegovac su redom postizali pogotke za domaće, dok je jedini gol za goste iz Zenice postigao Hamza Karabegović.