Fenomenalna igra Orlova krunisana pobjedom protiv ekipe KK ”Promo”

-

Košarkaši KK Orlovik Nansi sinoć su u Donjem Vakufu savladali domaći KK Promo u susretu 9. kola Lige za opstanak Prvenstva BiH, a konačan rezultat je bio 69:82 (26:13; 16:23; 15:23; 12:20).

Iako su domaći odlično otvorili meč i imali značajnu prednost u prvoj četvrtini, u nastavku meča kao da su nestali s parketa, a što su furioznom igrom iskoristili Orlovi.

Domaći košarkaši su poslije pet minuta igre vodili sa 14:2 i činilo se da se Žepčacima ne piše dobro danas u Donjem Vakufu. Poslije prve dionice Promo je imao +13, a rezultat je glasio 26:13.

Iako je poslije dvije minute igre u drugoj četvrtini košarkaši Proma imali maksimalnih 15 poena prednosti, gosti su u posljednje tri minute napravili seriju 12:0 te dobili četvrtinu sa 16:26, pa se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 42:39 u korist domaćih.

Već na startu drugog poluvremena košarkaši Orlovika dolaze do rezultatske prednosti i treći period rješavaju sa 15:23, pa je rezultat uoči zadnje četvrtine na semaforu bio 57:62.

Promo nije uspio tokom zadnjeg perioda susret učiniti neizvjesnim, a sredinom četvrte četvrtine gostujući tim prvi put dolazi do dvocifrene prednost. Imali su košarkaši Orlovika minut prije kraja +15, a posljednja četvrtina im je pripala sa omjerom 12:20, pa su u konačnici trijumfovali rezultatom 69:82.

Najbolji pojedinci susreta

Najefikasniji kod domaćih je bio Vasilije Kovačević s 21 poenom, a 11 je ubacio Nedeljko Košanin. Kod momčadi iz Žepča Edo Preldžić je predvodio listu strijelaca sa 19 poena, a zatim slijede Abdul-Hakim Delić i Ramo Rizvić koji su postigli po 17 poena, te Amar Mehić sa 11.

Za Žepčake je ovo bila prva gostujuća pobjeda u doigravanju, peta na devet utakmica, a ukupno 15. u sezoni, poslije koje ostaju na čelu grupe sa 46 bodova, koliko ima i Leotar. Promo ostaje na 11 pobjeda uz večerašnji 20. poraz, te sa 42 boda na svom kontu.

Orlovik će narednog četvrtka sezonu okončati pred domaćom publikom, a kada gostuje Slavija, dok će Promo gostovati u Prijedoru.

KK Orlovik nakon pobjede u Donjem Vakufu se oglasio:

-“Utakmica u Donjem Vakufu, pored pobjede naših seniora, imala je poseban značaj. Skoro 7 mjeseci nakon povrede, prolazeći kroz težak proces operacije i oporavka, na sinoćnjoj utakmici svoje minute u Premijer ligi upisao je naš Benjamin Bajramović.  Njegov oporavak još traje, ali svojom upornosti i željom da pomogne ekipi što prije, našao se u sastavu i zaigrao po prvi put za naš tim u Premijer ligi. Benjamine, želimo ti da što prije završiš proces oporavka i da te gledamo redovno na parketu”, saopšteno je iz KK Orlovik.