Žepče

Žepčak pobjednik prve utrke “Škoda XC lige”

Objavljeno

-

Protekle nedjelje, 14.04.2013. godine je u Mostaru održana prva utrka “Škoda XC lige”, čime je zvanično startala Premijer liga Bosne i Hercegovine u brdskom biciklizmu za sezonu 2013. Iako u mnogim krajevima BIH zbog obilnog snijega gotovo da nije moguće treniranje, već na startu lige odziv takmičara je bio iznad očekivanja.

Blizu 200 licenciranih takmičara i onih koji su se željeli okušati u Hobby programu ispunilo je lokalitet Trimuša u Mostaru i na najbolji način demonstriralo sve ono lijepo što brdski biciklizam njeguje. Koliko je brdski biciklizam u ekspanziji i popularan govori i podatak da su došli i takmičari iz Crne Gore, Hrvatske, SAD i još nekih zemalja žime su nam jasno dali poruku kakve potencijale Bosna i Hercegovina ima za brdski biciklizma.

Naš predstavnik Adnan Derlić, član BBK „Pedala“ Žepče, osvojio je prvo mjesto u kategoriji Veterani 4 kruga. Drugo mjesto u ovoj kategoriji osvojio je Jelenko Božić iz BK „Modriča“, dok je treće mjesto zauzeo Goran Guska iz BK „Summit“.

Rezultate iz drugih kategorija , detaljnije o ovom takmičenju i fotografije možete pogledati ovdje.