23. kolo Druge lige FBiH – Centar: NK Žepče – NK Pobjeda Tešanjka 6-3

-

Zaista sjajnu utakmicu odigrali su u nedjelju 14.05.20178. godine nogometaši Žepča i Pobjede. Sve je puno bolje počelo za goste koji su udarcem iz slobodnjaka već u petoj minuti došli do vodstva, a već u desetoj bilo je 0-2.

Samo minut nakon drugog gola Pobjede, prodor Jorgića po desnoj strani, ubačaj u sredinu i Martinović pogađa za smanjenje rezultata. Isti igrač deset minuta kasnije zabija za 2-2, a u 41. minuti zaokružuje svoj hattrick i Žepče na odmor odlazi s vodstvom od 3-2.

Iako je u drugi dio Žepče ušlo ofanzivnije od gostiju, gosti u 54. uspjevaju izjednačiti na 3-3 iz jedanaesterca, ali pet minuta kasnije Jurić odličnim udarcem s osamnaest metara pogađa za novo vodstvo Žepča.

I nakon gola Jurića napadi Žepča su se nastavili, a petarda je pukla u 66. minuti, strijelac je bio kapetan Vlado Lučić. Mukama gostiju ni tu nije bio kraj. 11 minuta kasnije Martinović s dvadesetak metara iskosa gađa bliži kut, lopta pogađa stativu i odlazi u gol za konačnih 6-3.

Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, ali gledatelji utakmice stadion su napustili zadovoljni rezultatom, igrom Žepča, ali i cijelom utakmicom.

U narednom kolu Žepče gostuje u Tešnju kod šampiona TOŠK-a kojem ovom prilikom čestitamo na prvom mjestu i promociji u Prvu ligu FBiH, ali prije toga slijedi gostovanje u Visokom kod Zmaja u okviru drugog kola Kupa ZDK.