Rukometaši Žepča uvjerljivo protiv Kaknja za prvu pobjedu u sezoni

-

Danas je u dvorani KŠC “Don Bosco” u Žepču odigran susret 3. kola Prve lige FBiH – grupa Sjever, a domaći RK Žepče je pobijedio RK Kakanj sa 46:26 (25:10).

Domaći su susret otvorili serijom 4:0, te su rezultatski prednost povećali postepeno u nastavku susreta, a činilo se da konačan ishod ni u jednom trenutku nije bio upitan.Već poslije pola sata Žepčaci su imali +15, a da bi u drugom poluvremenu dodatno povećali prednost i konačnici pobijedili s 20 golova razlike i rezultatom 46:26.

Domaće su do pobjede predvodili Haris Bašić sa 11 golova i Darko Matijević sa 10, dok je efikasan sa sedam bio i Ivano Vrbić. Listu strijelaca kod Kaknja su predvodili Tarik Kubat sa šest pogodaka, te Adis Bečirhodžić koji je postigao gol manje.

Za rukometaše Žepča je ovo bila prva pobjeda u sezoni u drugom odigranom meču, dok je za ekipu Kaknja današnji poraz treći u sezoni.U narednom kolu Kakanjci su slobodni, dok će momčad Žepča gostovati travničkom Borcu.