Sport

BiH pobijedila selekciju Omana

Objavljeno

-

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Cannesu odigrala prijateljsku utakmicu protiv reprezentacije Omana. Utakmica koju ste direktno mogli pratiti na programu BHT 1 zavrsila je pobjedom nase selekcije s rezultatom 2 :1. Nas ponajbolji igrac Edin Dzeko postigao je pogodak vec u 14. minuti. Dzeko je postigao ponovo sjajan gol rijesivsi se dvojice odbrambenih igraca Omana. Nemanja Supic odbranio je penal koji je skrivio Spahic faulom nad Al Hosnijem. U 30. minuti nakon greske odbrane BiH nogometas Omana Hadid pogadja mrezu Nemanje Supica i izjednacava rezultat na 1:1. U 85. minuti drugi gol za nasu reprezentaciju postigao je Sejad Salihovic, igrac njemackog Hoffenheima. Salihovic, kojemu je ovo prvi gol za reprezentaciju BiH, golmana Omana savladao je iz slobodnog udarca. Bila je to teska pobjeda nase reprezentacije. Za BiH u pocetnom sastavu nastupili su: Nemanja Supic, Boris Pandza, Sanel Jahic, Emir Spahic, Elvir Rahimic, Senijad Ibricic, Sejad Salihovic, Samir Muratovic, Zvjezdan Misimovic, Edin Dzeko, Marko Topic; dok su za Oman istrcali: Ali Ab Habsbi, Khalifa Ayil, Hassan Al Gheilani, Mohammed Abudullah, Ahmed Mubarak, Bader Al Maiman, Ahmed Hadid, Saad Suhail, Fawzi Basheer, Hassan Rabbea, Enad Al Hosni. U kvalifikacijajama za Svjetsko prvenstvo 2010. u Juznoafrickoj Republici, reprezentaciji BiH preostala su jos cetiri susreta, s Armenijom (5. septembra), Turskom (9. septembra), Estonijom (10. oktobra) i Spanijom (14. oktobra).