Košarkaši Orlovika ostvarili još jednu pobjedu nad ekipom Bihaća

-

Pred oko 70 gledalaca Orlovik je sinoć upisao novu pobjedu u sezoni. Ekipa Bihaća savladana je rezultatom 83:66 u utakmici s velikim tenzijama, sa tri tehničke greške, mnogo jakih faula i dosta verbalnih duela, navodi se u izvještaju na Facebook stranici Orlovika.

Na početku utakmice gosti su preuzeli inicijativu i na kraju prve četvrtine vodili šest razlike. Na početku druge četvrtine domaći četriri minute nisu postigli koš iz igre, pa su gosti otišli na 11 razlike.

Nakon toga, zahvaljujući agresivnoj odbrani i dobroj realizaciji, Orlovi su napravili preokret i poveli 31:30. Tu prednost su povećali na osam poena do kraja poluvremena.

U drugom dijelu gosti su pali u veliku krizu, što je domaća ekipa iskoristila i povećavala prednost, koja je u jednom trenutku iznosila 21 razlike.