Sport

Manchester City uvjerljivo savladao Liverpool rezultatom 3:0

Objavljeno

-

U okviru 20. kola engleske Premier lige na stadionu Etihad je odigrana utakmica između Manchester Cityja i Liverpoola. Građani su odigrali dobru utakmicu u kojoj su zabilježili zasluženu pobjedu rezultatom 3:0. Bh. reprezentativac Edin Džeko je odigrao cijelu utakmicu, ali nije bio strijelac.

Prvu priliku u susretu Manchester Cityja i Liverpoola su imali gosti. Već u 8. minuti je u šansi bio Stewart Downing, ali je njegov udarac odbranio Joe Hart. Minut nakon toga je na drugoj strani zaprijetio bh. reprezentativac Edin Džeko, no, nije pogodio. Ipak, domaći su u 11. minuti došli u vodstvo. Na asistenciju Davida Silve je pogodio Sergio Aguero. Isti igrač je imao odličnu priliku tri minute kasnije, ali ovog puta nije bio precizan.

Liverpool je mogao izjednačiti u 17. minuti, no, udarac glavom koji je uputio Andy Carroll je završio pored gola. Na drugoj strani je ponovo zaprijetio Džeko. U prvom poluvremenu su gledatelji mogli vidjeti mnoštvo prilika na obje strane. Kod obje ekipe se vidjela želja za golom. Opasni u redovima Liverpoola su bili Charlie Adam i Jordan Henderson, koji je neuspješno pokušao u 25. i 32. minuti susreta.