NK Žepče korak do titule – Trenutno je na +6 bodova

-

Sjajnom predstavom u Kosovi Žepče je došlo do nova tri boda i nastavilo sjajni proljetni niz. Nakon novog posrtaja Borca Žepču, u posljednja dva kola treba samo bod za osvajanje prvog mjesta.

Žepče je odigralo odličnu utakmicu, u potpunosti nadigralo domaćina i sasvim zasluženo stiglo do nova tri boda. Bila je to peta pobjeda u pet utakmica ovog proljeća. Momčad Damira Hadžića nezaustavljiva je u pohodu na Drugu ligu FBiH – Centar.

Već u prvoj minuti Jorgić je nakon proigravanja Šimića mogao dovesti Žepče u vodstvo, ali puca pored gola. Tri minute kasnije loptu Šimića iz kornera ipak posprema iza leđa vratara domaćih.

Nisu se ni snašli domaći, a već je bilo 0-2. Opet je Šimić asistirao, a Martinović bez problema pogađa za veliku prednost Žepča.

Moglo je Žepče do poluvremena potpuno napuniti mrežu domaćih, ali Jorgić u 17. pogađa prečku dok u 22. i 24. minuti šuta pored gola. U 20. minuti i Jukić nakon kornera Šimića puca tik uz vratnicu.

Nakon propuštenih prilika stigla je kazna. U 31. minuti kapetan domaćih sjajnim volejom pogađa za smanjenje rezultata.

Za mir na poluvremenu opet se pobrinuo Jorgić. U 43. minuti Martinović probija bok domaćih i ubacuje za Sliškovića koji glavom loptu spušta za Jorgića i laganih 1-3.

I drugo poluvrijeme Žepče je dominiralo. Na samom početku Jorgić je izašao sam na golmana, nakon čega ga ruši stoper domaćih i za to biva kažnjen tek žutim kartonom. Slobodni udarac Šimića išao je preko gola.

Do kraja je bilo još nekoliko prilika i poluprilika, a vrijedi izdvojiti onu iz 55. minute kada Slišković propušta dotući domaćina, ali na sreću to nije kažnjeno.

Tetovski Borac očekivano je poražen u Šijama od Napretka rezultatom 2-0. Tim ishodom Žepče trenutno ima šest bodova viška dva kola prije kraja i za naslov prvaka poreban je jedan bod protiv Kosmosa u Visokom, ili za četrnaest dana protiv Borca na domaćem terenu.