Odbojkaši Ilidže savladali Žepče

-

Odbojkaši Ilidže u derbiju začelja Superlige Federacije BiH na domaćem terenu savladali su ekipu Mladosti iz Žepča s maksimalnih 3:0 u okviru devetog kola. U prvom setu domaći tim nije igrao na nivou na kojem je pokazao da može igrati i s mnogo kvalitetnijim timovima iz gornjeg dijela tabele, ali su Ilidžanci prvi set uspjeli riješiti u svoju korist rezultatom 25:21.

Drugi set je bio suprotnost u odnosu na otvaranje utakmice. Odbojkaši Ilidže su gostima prepustili svega 12 poena i nakon 18 minuta igre poveli s 2:0 u setovima.

Na startu trećeg seta gosti su uspjevali parirati domaćoj ekipi. Ipak, dobra serija Ilidžanaca njihovom je treneru omogućila da u finišu utakmice povjerenje ukaže i najmlađim članovima ekipe.

Mladi odbojkaši su u potpunosti opravdali povjerenje u Kulturno-sportskom centru Ilidža i na kraju svom timu osigurali pobjedu u trećem setu rezultatom 25:17 za konačnih 3:0, saopćeno je iz Odbojkaškog kluba Ilidža.