RK Žepče: 1821 KM za liječenje Dine Omerčića

-

U nedelju 23.11.2014 godine u dvorani KŠC “Don Bosco” sa početkom u 18:00 sati Rukometni klub “Žepče“ ugostio je ekipu iz Cazina. Domaća ekipa ulazi konfuzno u ovaj dvoboj, dajući gostujućoj ekipi da nametne svoj ritam i u startu ostvari značajnu prednost od pet golova u desetoj minuti.

Prvi pogodak Žepčaka bilježimo u dvanaestoj minuti i to iz sedmerca. Zatim, slijedi još jedna serija gostiju iz Krajine od četiri gola, tako da u dvadesetoj minuti imamo i nevjerojatnih 1:9 za goste i naznaku u kom smjeru ide ovaj dugo oćekivani dvoboj dviju neporaženih ekipa.
Posljednih 10 minuta se igralo “gol za gol”, da bi poluvrijeme završilo sa osam pogodaka prednosti za goste (8-16).
Drugo poluvrijeme je nastavljeno u ravnopravnoj igri sve do 41 minute, nakon čega gosti imaju seriju od tri gola. Prvo odlaze na uvjerljivih 11 pogodaka prednosti, te još jednom serijom od četiri gola odlaze na rekordnih i pomalo nestvarnih 15 golova prednosti u 52 minuti pri rezultatu 18:33.
Sami kraj ovog susreta pripao je domaćim igračima koji koriste slavljeničko raspoloženje gostiju i rezultat smanjuju na konačnih 13 pogodaka zaostatka za raspoloženim “Krajišnicima”.

Važno je spomenuti da je humanitarni, a ujedno i derbi susret pobudio veliki interes u regiji tako da pored Žepčaka bilježimo značajan dolazak gledatelja iz Kaknja, Zenice, Zavidovića, Maglaja i naravno vjernih navijača Krajine iz Cazina koji su, takođe, podržali našeg sugrađanina Dinu, kako kupovinom ulaznica, tako i sportskim navijanjem.

Za kraj ovog izvještaja napominjemo kako je Rukometni klub „Žepče“ i pored uvjerljivog poraza ponosan na svoje igrače koji su do sedmog kola bili neporaženi. Sada nam svima slijedi, nadamo se, brz oporavak i povratak starim pobjedničkim navikama.

Sedmerci: domaći 5/5, gosti 5/4.
Isključenja: domaći 2 minute, gosti 10 minuta.
Gledatelja: 500
Ekipa Žepča u narednom 8. kolu odlazi na obližnje gostovanje u Banoviće kod ekipe “Rudar”.