Sport

RK Žepče i nakon trećeg kola sa 100% učinkom

Objavljeno

-

U subotu 25.10.2014 godine u dvorani Katoličkog školskog centra “Don Bosco”, sa početkom u 18:00 sati, Rukometni klub Žepče je ugostio ekipu iz Bihaća. Domaća ekipa je ušla pomalo konfuzno u ovaj duel dajući gostujućoj ekipi da diktira ritam igre sve do 25. minute, kad bilježimo rezultatski preokret i na kraju prvog poluvremena rezultatsku prednost od dva gola za Žepčake (15:13).

U drugom poluvremenu vidjeli smo dva lica domaće ekipe. Prvih 15-ak minuta angažiranu igru u odbrani, te raznovrstan napad, da bi u 42. minuti evidentirali rekordnih 7 golova prednosti. I opet je usljedio blagi pad u igri domaćih kada gosti silaze na, za njih pristojnih, tri pogotka razlike, da bi na koncu ekipa Žepča ponovo u 58. minuti otišla na šest pogodaka prednosti i susret završila konačnim rezultatom (32:27).

Valja spomenuti pouzdanog vratara Žepčaka, Damira Ćorušu, sa pristojnih 14 odbrana, te strijelce za RK ŽEPCE: Čuskovića, Karahasanovića i Zaimovića po 6, Đurića 5, Barbarića 4, Hrustanovića 3, Šumića i Nakića po 1 pogodak.

U ekipi Bihaća treba izdvojiti Hošića sa 15 pogodaka, te raspoloženog vratarskog dvojca Sedić/Pašagić.

Suci: Kulović/Škaljić-Sarajevo