RK Žepče sinoć u gostima slavio protiv tuzlanske Slobode – 25:28

-

U okviru 5. kola Prve lige Federacije BiH – grupa Sjever, rukometaši Sloboda Solane doživjeli su prvi poraz. U Malom Mejdanu sinoć je bila bolja ekipa Žepča, a konačan rezultat bio je 25:28. Solari su u ovom susretu nastupili bez najboljeg igrača Alena Brčaninovića, što je vrlo dobra i raspoložena ekipa iz Žepča znalački iskoristila.

Inače, gledali smo vrlo uzbudljivu rukometnu predstavu, u kojoj je rezultat cijelo vrijeme bio u egalu. Na poluvremenu je bilo 11:11, a prvu veću prednost gosti su imali u 52. minuti utakmice (20:23).

Solari su se do kraja pokušavali vratiti, stigli su u jednom momentu na -1, ali nisu imali snage i koncentracije za potpuni preokret.

Najefikasniji igrač susreta bio je Marko Mrkonjić iz Žepča sa 9 golova, dok se kod Slobode istakao Hamzabegović sa 6 pogodaka.