Rukometaši Žepča stigli do pete uzastopne pobjede

-

Večeras je u dvorani KŠC “Don Bosco” u Žepču odigrana utakmica 9. kola Prve lige FBiH – grupa Sjever u rukometu, a domaći tim RK Žepče je opravdao epitet favorita te savladao RK Sana 7 rezultatom 41:24 (22:14).

Domaća momčad je od starta susreta nametnula svoj ritam igre, te je već poslije prvog poluvremena bilo jasno da bodovi ostaju u Žepču, a Žepčaci su u drugom poluvremenu samo potvrdili novi trijumf.

Najefikasniji u redovima domaćeg sastava su bili Ilijan Filipović sa osam golova, Enis Suljević je postigao šest, a po pet puta su pogađali Kristijan Katić i Karlo Klarić.

Kod gostiju iz Sanskog Mosta, a koji su večeras u zapisniku imali samo devet igrača, prvo ime je bio Armin Grbić sa 10 golova, a po četiri su postigli Faris Begović i Alis Ibričić.

Za domaći tim je ovo peta uzastopna pobjeda ove sezone te sada ima 10 bodova iz osam utakmica, dok je za goste iz Sanskog Mosta večerašnji poraz bio šesti, te ostaju tek na dva boda iz dva neriješena meča.

U narednom kolu ekipa Sloboda 2 će ugostiti Žepčake, dok će Sana 7 dočekati travnički Borac.