Sport

San zvan EURO ostao samo san!

Objavljeno

-

Reprezentativci Bosne i Hercegovine su u Szekesfehervaru dozivjeli treci poraz u tekucim kvalifikacijama za plasman na Europsko prvenstvo 2008. godine i sve je izvjesnije kako Austriju i Svicarsku nece vidjeti kao sudionici kontinentalne smotre. SZEKESFEHERVAR – Stadion Sostoi. Gledatelja: 15.000. Sudac: Matteo Trefoloni (Italija) 6. Igrali: Madjarska – Bosna i Hercegovina 1:0 (1:0). Strijelac: 1:0 Zoltan Gera (39 – 11m). Igrac utakmice: Zoltan Gera (Madjarska) 7.5. MADzARSKA: Fulop 7, Vanczak 6.5, Vasko 6.5, Juhasz 6, Szelesi 7, Vass 6.5, Tozser 6, Gera 7.5, Hajnal 6.5 (od 72. Csimadia -), Dzsudzsak 7.5 (od 90. Halmosi-), Feczesin 6.5 (od 89. Filkor -). BOSNA I HERCEGOVINA: Guso 6.5, Berberovic 6.5, Bajic 5.5, Radeljic 5.5 Maletic 5.5 (od 79. Bozic -), Rahimic 6.5, Misimovic 6, Hrgovic 6 (od 84. Æustovic-), Muslimovic 6, Ibisevic 6 (od 67. Dzeko 6), Blatnjak 6. Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ipak po svemu sudeci nece vidjeti Europsko prvenstvo sljedece godine u Austriji i Svicarskoj, jer se juce u Madjarskoj dogodio poraz od 1:0. Dogodio se u jednoj zanimljivoj utakmici s dosta prilika, ne i kvalitetnog nogometa. Pogodak odluke u 39. minuti postigao je domaci kapetan Zoltan Gera iz kaznenog udarca nakon sto je Radeljic pogrijesio u posljednjoj liniji odbrane, a Bajic na nepropisan nacin zaustavio domaceg napadaca Feczesina. Sudac je tijekom utakmice mozda u dva navrata mogao pokazati na bijelu tacku i za gostujucu momcad, no to nije ucinio i na kraju je ipak zabiljezen treci poraz BH reprezentacije u ovim kvalifikacijama, zanimljivo vec drugi od Madjara. Bosna i Hercegovina je u prvom poluvremenu imala dobre prilike preko Ibisevica u 11. minuti, te u zavrsnici poluvremena kada je golman Fulop najprije obranio Bajicev udarac glavom poslije kornera, a potom i Muslimovicev pokusaj u situaciji jedan na jedan. U nastavku je prvi zaprijetio Blatnjak, potom Hajnal za Madjare, a vrlo lijep pokusaj u 73. minuti ponovno je imao Gera, no s nekih 20-tak metara lopta je tek dobro uzdrmala vratnicu Gusinog gola. Petnaest minuta prije kraja uslijedila je i bakljada BH Fanaticosa, medjutim madjarska policija je znala s kim ima posla i odlicno odradila svoj dio posla. Desetak minuta prije kraja Gera opet sam dolazi pred Gusu, no gostujuci golman sigurnom intervencijom spasava svoj gol. Samo minutu kasnije Muslimovic je sam pred madjarskim golom i kada su svi vidjeli loptu u mrezi ona odlazi malo pored vratnice. Domacini su do kraja imali jos jedan dobar pokusaj, ali je ostalo tih 1:0 s kojima se BH reprezentacija vjerovatno i oprasta od sna zvanog – EURO 2008.!