U okviru 18. kola Žepče na domaćem terenu nadigralo Krivaju

Objavljeno

-

U okviru osamnaestog kola Druge nogometne lige FBiH – Centar u nedjelju na gradskom stadionu u Žepču po veoma teškim uslovima i lošem terenu, ekipa NK Žepče ugostila je nogometaše NK Krivaja.

Žepče se od samog početka nametnulo i tražilo pogodak, dok su se gosti uglavnom branili. Najbolju priliku u prvom dijelu imao je Jorgić u 23. minutu kada mu golman gostiju brani jedanaesterac.

Drugo poluvrijeme počelo je kao i prvo, napadima Žepča, a već u pedesetoj minuti Miličević šalje sjajnu loptu u šesnaesterac, a Lučić s osam metara glavom prebacuje golmana i donosi vodstvo Žepču. Petnaest minuta kasnije nakon jednog kornera Jorgić puca loptu koja se od jednog igrača gostiju odbija u mrežu za konačnih 2-0.

Žepče je tako sasvim zasluženo slavilo protiv Krivaje i preskočilo Rudara na tabeli. Nakon 17 odigranih utakmica i 21 osvojenog boda Žepče drži devetu poziciju, a prilika za novi napredak bit će u narednom kolu kada Žepče gostuje osmoplasiranom Famosu koji ima svega jedan bod više od Žepča.