U posljednjem 9. kolu jesenje polusezone RK Čelik Junior bolji od RK Žepče (32:25)

-

U sportskoj dvorani “Bilmišće” pred oko tri stotine gledalaca jučer je odigran susret devetog kola Prve rukometne lige BiH između Škole rukometa “Čelik Junior” i rukometnog kluba “Žepče” iz Žepča. Tako je sportska dvorana “Bilmišće” bila mjesto odigravanja komšijskog derbija, gdje su ulogu favorita imali Zeničani.

Prvi dio susreta bio je dosta izjednačen, te se na pauzu otišlo pri rezultatu 15:15.

U nastavku susreta pobjednik se nije nazirao sve do 42. minute, kada bilježimo posljednji neodlučan rezultat (20:20), a potom mladi Zeničani prave seriju od 6:0, te time utakmicu rezultatski stavljaju pod svoju kontrolu.

Nakon toga obe “klupe” su pružile priliku rezervistima da i oni pokažu svoje rukometno znanje, da bi susret završio sa konačnih 32:25.

Treba istaći da je ovim fer i sportskim susretom završena “jesenja polusezona” na rukometnom “sjeveru”.