Sport

Žepački rukometaši ostvarili šestu pobjedu

Objavljeno

-

U sportskoj dvorani „Skenderija“ u Gradačcu, u okviru 10. kola Prve lige FBiH skupina Sjever, u napetoj i neizvjesnoj utakmici ekipa RK Žepče bila je bolja od domaćina iz Gradačca, te su sjajnom timskom igrom upisali šestu pobjedu u nizu.

Momci Envera Bajraktarevića su bolje otvorili susret, te su odličnom igrom u napadu pokazali domaćinima da su opravdano favoriti u ovom susretu. Odličnom igrom u odbrani i uigranim akcijama u napadu, Žepčaci su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist rezultatom 12:19.

Malo opuštanja igra kod Žepčaka i buđenje domaćina, donijeli su neizvjesnost u drugom poluvremenu koje su gosti, ipak, uspjeli privesti kraju sa jednim golom razlike.

Kod domaćina RK „Gradačac“ najbolji pojedinac susreta je bio Jasmin Hrnjić koji je upisao 12 pogodaka, dok su u ekipi Žepča standardno dobri bili Marko Mrkonjić i Stjepan Jozinović sa po 7 golova, kao i Luka Lovrić sa 6 i Slaven Barbarić sa 5 golova.

Iz RK Žepče kažu da je pobjeda bila teža od očekivanog, ali da su im zato novi bodovi još draži.

U narednom, posljednjem 11. kolu, Žepčaci kući dočekuju ekipu RK Krivaja – 2.