Sport

Žepčaki rukometaši na gostovanju u Zenici savladali Čelik

Objavljeno

-

Pobjeda rukometaša Žepča protiv zeničkog Čelika u Areni – Prva liga FBiH, grupa Sjever, 16.kolo. RK ČELIK – RK ŽEPČE 24:26; ARENA „Husejin Smajlović“ u Zenici; Početak: u 16 sati; Gledalaca: oko 250. Sudije: Edis Brkić i Sead Zuko (Sarajevo), delegat Samir Zubović (Sarajevo).

U odgođenoj utakmici iz 16. kola rukometne Prve lige FBiH, grupa Sjever, sezona 2017/2018, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Žepče. Utakmica je završena rezultatom 24:26 (11:15) za Žepče.

Od prve minute Žepčaci su u vodstvu, a najveća prednost u prvom poluvremenu bila je 6 golova (5:11). Na poluvrijeme se otišlo pri vodstvu Žepča od 11:15. U nastavku utakmice, do 45.minute Čelik je u zaostatku od dva do tri gola, a onda Žepčaci ponovo idu na +5 golova (18:23). U finišu utakmice domaći smanjuju čak na -1 gol (24:25) u zadnjoj minuti, ali Žepče iz sedmerca zaključuje utakmicu na 24:26, što je i konačan rezultat ovog Kantonalnog derbija.