Derlić trenutno vodeći u master B kategoriji Premijer lige BiH

-

Biciklistička Premijer liga Bosne i Hercegovine je u toku. Prema kalendaru takmičenja vozi se 10 XC utrka od kojih je 7 već završeno.

U elite kategoriji vodeći je trenutno Karić Vedad iz BK Rotacija Zenica, dok je u starijoj, master B kategoriji, trenutno vodeći Derlić Adnan iz BK Pedala Žepče.

Derlić je u prethodnih 7 nastupa ostvario dvije pobjede, 4 puta drugo mjesto i jedno 5. mjesto. Osvojio je i titulu državnog vicešampiona u disciplini XC maraton.

Do kraja je ostalo da se vozi još tri planirane utrke od kojih je jedna u susjednoj Hrvatskoj. Ostaje da se vidi kakve će sportske sreće biti Derlić, i da li će uspjeti po drugi put u karijeri završiti prvi u generalnom plasmanu, sa najviše osvojenih bodova i pobijediti ligu.

Takmičenja su se održavala u Trebinju, Ljubuškom, Sarajevu, Prijedoru, Bihaću, na Vlašiću, a sljedeća XC utrka je 28.8.2022. u Vitezu.