Emir Preldžić nestvarnom partijom odveo Orlovik do pobjede u Posušju

-

Odigrana su i posljednja dva meča 1. kola Prvenstva BiH u košarci, koje je s fenomenalnom partijom obilježio Emir Preldžić.

Iskusni košarkaš je odveo svoj Orlovik do pobjede na gostovanju u Posušju, gdje smo gledali produžetak.

U regularnih 40 minuta rezultat je bio 88:88, da bi u dodatnih pet Orlovik odigrao bolje i na krilima Preldžića slavio.

Preldžić je u ovoj utakmici upisao triple-double učinak od 22 poena, 14 asistencija i 12 skokova!

Njegov saigrač Anes Podojak ubacio je 35 koševa, a kod Posušja je najbolji bio Ivan Miličević s 24.

Nakon večerašnje historijske pobjede u prvoj utakmici Lige 12 KSBiH, trener Preldžić je izjavio:

“Odlična utakmica u Posušju, od prve do posljednje minute u rezultatskom egalu. Vjerovali smo u pobjedu, nijednog trenutka nismo odustajali, čak ni kada je protivnik preuzeo vodstvo. Hvala domaćoj ekipi na gostoprimstvu, koje ćemo uzvratiti na našem terenu. Svi naši momci su dali svoj maksimum i na tome im od srca čestitam. Izuzetan uspjeh, prva utakmica u najvišem rangu bh. košarke, na gostujućem terenu, pobjeda u jako neizvjesnoj utakmici nakon produžetaka. Ovo je pokazatelj da možemo ostvariti naš ovogodišnji cilj, a to je opstanak u društvu najboljih bosanskohercegovačkih ekipa. Još jednom čestitam svim svojim igračima, našim navijačima, članovima uprave, i svim našim simpatizerima. Ovu pobjedu poklanjamo njima.”

Viđena je drama i u Donjem Vakufu, gdje je Promo poražen od Leotara s 86:87.