-

Danas, u subotu 18.10.2014. godine je u Žepču u organizaciji SRD-a “Bosna” Žepče održan, sada već tradicionalni, “9. Kup Žepča u ulovu ribe udicom na plovak”. Na ovom prestižnom bosanskohercegovačkom takmičenju u ulovu ribe udicom na plovak nastupilo je 12 ekipa iz cijele Bosne i Hercegovine.

U ekipnoj konkurenciji 1. mjesto zauzela je ekipa iz Ilijaša sa osvojenih ukupno 18.560 poena, odnosno grama ulovljene ribe. Drugo mjesto zauzela je ekipa “Žepče 1” sa osvojenih 12.620 poena, dok je na trećem mjestu ekipa “Žepče 2” sa ukupno osvojenih 11.730 poena.

U pojedinačnoj konkurenciji titulu “Majstora staze” osvojio je Borislav Stakić iz Prnjavora sa osvojenih 7.080 poena, na drugom mjestu je Mirsad Softić iz Žepča sa 6.680 poena, dok je treće mjesto zauzeo Nihad Buljubašić iz Ilijaša sa 6.160 poena.

Nakon održanog takmičenja, organizator Sportsko ribolovno društvo “Bosna” Žepče, kao domaćin, za sve takmičare je priredio ručak, poslije kog su uručene nagrade za najbolje ekipe i pojedince.

Pokrovitelj takmičenja bila je Općina Žepče, a medijski sve je pratio portal Zepce.Ba.