Žepču tri boda protiv Nemile

-

Žepče je u zaostaloj utakmici prvog kola svladalo Nemilu. Junak meča bio je Kristijan Ivešić. Žepče je odlično otvorilo utakmicu. Već u prvom napadu moglo je biti 1:0, ali gosti se nakon nekoliko nespretnih reakcija ipak spašavaju. U devetom zaprijetio je Ivešić, ali golman gostiju brani.

U šesnaestom minutu sjajnu priliku propustio je Lučić. Po desnoj strani se sjurio u šesnaesterac gostiju i sa pet metara iz kosa puca u vanjski dio mreže.

Do kraja prvog dijela još je ozbiljnije zaprijetio Miličević i dva puta Ivešić. Golman Nemile bio je prvo ime prvih 45 minuta.

Pred sam kraj poluvremena i gosti su malo krenuli prema naprijed, ali sve je ostalo na bezopasnim pokušajima.

I drugi dio bolje je otvorilo Žepče. Već u 49. Ivešić je pogodio stativu. Pet minuta kasnije svoju priliku propustio je i Šimić.

Nakon uvodnog pritiska nekoliko minuta su dominirali gosti. Imali su jednu odličnu priliku, ali Jurić je na mjestu. Činilo se da će se Žepču opet osvetiti svi promašaji, ali u 68. Ivešić na asistenciju Rašića pogađa sa 1:0. Pet minuta kasnije isti igrač iz slobodnog sjajno pogađa i za konačnih 2:0

Moglo je Žepče i dodatno napuniti mrežu gostiju, ali golman Nemile danas je imao svoj dan. Najbolju priliku imali su Miličević i Vrbić u posljednjoj minuti susreta. Miličević je sa desetak metara sjajno pucao, ali golman brani, odbijenu loptu pokupio je Vrbić, već su mnogi pomislili da će biti 3:0, ali golman Nemile sjajnom paradom po tko zna koji put danas spašava svoju mrežu.

Sastav: J.Jurić, D.Miličević, K.Jukić, T.Jukić, N.Tadić, V.Lučić, I.Šimić, A.Tadić(75’ N.Tadić-Panter), K.Ivešić, J.Vrbić i I.Rašić

Ovom utakmicom okončana je prva polusezona Kantonalne lige. Žepče je zauzelo drugu poziciju sa 16 osvojenih bodova, 3 boda manje od vodećeg Borca. U sedam kola upisano je pet pobjeda, jedan remi i jedan poraz uz gol razliku 25:7 što je ubjedljivo najbolja gol razlika u ligi.