RK Čelik-Junior – RK Žepče 30:34 (11:18)

-

U subotu 18.10.2014 godine, Rukometni Klub Žepče je gostovao kod “novajlije” u ligi. Otvaranje susreta je bila puna dominacija žepačkih rukometaša, tako da se u prvih nekoliko minuta dalo uočiti da se mlada ekipa iz “grada željeza” neće moći u potpunosti nositi sa iskusnim Žepčacima.

Čvrstom igrom u odbrani, te brzim i jednostavnim riješenjima u napadu, žepački rukometaši su riješili prvo poluvrijeme u svoju korist sa 7 pogodaka viška (11-18).
U nastavku vidimo istu sliku gdje gostujuća ekipa u 47. minuti ide na rekordnih 10 golova (19:29). prednosti. Tada strateg gostiju prof. Josip Klarić daje priliku “rezervistima” koji ne reagiraju dobro, te dozvoljavaju domaćinu da seriom od 6-0 ublaži visoko vodstvo i završavaju susret sa pristojnih -4 (30:34).

Valja pohvaliti i učinak vratara Žepča: Damir Čoruša 15 odbrana, te mladi Josip Barbarić 5 odbrana (od toga 1 sedmerac).
Strijelci za RK ŽEPČE: Zaimović 8, Hrustanović, Čusković i Nakić po 6, Đurić 3, Barbarić 2, Kresić,Gračo i Karahasanovic po 1 pogodak.

U ekipi “ČELIK-JUNIORA” treba izdvojiti Gušića sa 10, te Hadžijusufović i Muslića sa po 6 pogodaka.

Suci: Tursić/Kadić-Zavidovići
EHF delegat Jović-Tuzla
Sedmerci: domaći 6/5, gosti 6/5.
Isključenja: domaći 20 minuta, gosti 8 minuta.
Gledatelja: 250.

Žepčaci u dobrom raspoloženju očekuju naredno 3. po redu kolo, kada su domaćini ekipi iz Bihaća.