U odličnoj atmosferi košarkaši Orlovika nadigrali Promo

-

Večeras je odigrana utakmica 4. kola Lige za opstanak Prvenstva BiH u košarci, a u Žepču je KK Orlovik Nansi pobijedio KK Promo rezultatom 92:74 (15:19; 30:20; 28:23; 19:12).

Kao što se moglo očekivati, gledali smo poprilično ravnopravan susret.

Gosti su poveli sa 5:0, ali Orlovik brzo uzvraća serijom 7:0. Najveća razlika u prvoj četvrtini je bila u korist gostiju pri rezultatu 9:16, a dionica je završena omjerom 15:19.

Domaći su u drugoj dionici bili puno konkretniji pod košem, a što im je dalo rezultat. Orlovi su imali i +7 u završnici druge četvrtine, koja im je pripala sa 30:20, pa se na pauzu odlazi s rezultatom 45:39.

Vođeni iskustvom iz pojedinih prethodnih utakmica, Žepčaci nisu sebi dopustili pad koncentracije u drugom poluvremenu.

U završnici treće četvrtine pri rezultatu 64:54 domaći košarkaši prvi put imaju dvocifrenu prednost, a četvrtinu rješavaju sa 28:23, te u posljednjih 10 minuta ulaze s vodstvom 73:62.

Orlovik je bio bolji tim i u posljednjem periodu, a sredinom posljednje četvrtine Žepčaci su imali i +19 kod rezultata 85:66. Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena, pa je i ovaj period igre pripao domaćem timu sa 19:12 za konačnu pobjedu rezultatom 92:74.

Za domaći tim odličan je bio Abdul-Hakim Delić sa 29 poena, Rami Rizvić je ubacio 17, a Anes Podojak 15 poena. U ekipi Proma se istako Nedeljko Košanin sa 16 te David Zool Kueth sa 15 poena, dok je Vasilije Kovačević ubacio 10 koševa.

Za Orlovik je ovo bila treća pobjeda u doigravanju, 13 ukupno u sezoni, poslije koje ostaju prvi u grupi sa 39 bodova i čime je i matematički ovjeren opstanak, dok je Promo na diobi drugog mjesta s Leotarom i 36 bodova na svom kontu.

Za vikend Orlovik gostuje Slaviji, dok će Promo u Donjem Vafuku dočekati Prijedor – Spartak.