Bizarni slucaj u Hrvatskoj: Igrac pao zbog srcanog udara, sudija pokazao karton

-

Goranju Tunjicu iz Vinkovaca, odbrambenom nogometasu NK Mladosti iz Vodjinaca pozlilo je na utakmici koju je njegov klub igrao sa Hrvatskim sokolom, a sudija mu je dao zuti karton zbog simuliranja. Uprkos brzoj intervenciji doktora, nesretni fudbaler je umro u vinkovackoj bolnici. “Igrali smo 35 minuta kada smo zapazili da se Tunjic, koji inace igra zadnjeg covjeka odbrane, jednostavno srusio. Odmah smo potrcali do njega, a tu su bili i fizioterapeuti oba kluba, davali su mu umjetno disanje i masazu srca, ali ga nisu uspjeli oziviti. U ozivljavanju i masazi pomagao je i njegov zet koji igra za protivnicku ekipu. Pozvana je hitna pomoc koja je dosla vrlo brzo, za desetak minuta. Doktori su ga pokusavali ozivjeti, ali brzo su ga unijeli u vozilo i odvezli u vinkovacku Opcu bolnicu. Vjerojatno su odmah vidjeli da na terenu ne mogu nista uciniti,rekao je Vjekoslav Penava, predsjednik HNK Mladost Vodjinci, pise Vecernji list. Sudija koji je u svlacionici upozorio igrace da nece tolerisati nikakvo simuliranje nesretnom Tunjicu pokazao je karton misleci da glumi. Navijaci Sokola pozdravili su sudijski potez, dok su igraci brzo shvatili o cemu se radi. Sudija je uvidio gresku i pozvao je pomoc. Mladic je prebacen u bolnicu, ali mu nije bilo pomoci. Utakmica je prekinuta kod rezultata 0:0.