Dva gola Ibisevica u pobjedi Hoffenheima nad Hansom

-

U utakmici 1. kola njemackog kupa Hoffenheim je u gostima deklasirao ekipu Hanse Rostock. Bh. reprezentativac i napadac Hoffenheima Vedad Ibisevic je postigao dva pogotka za uvjerljivu pobjedu svog kluba. Hoffenheim je u 14. minuti poveo golom koji je postigao Demba Ba, a vec u 18. minuti Ibisevic zabija za 2:0. U 28. minuti treci gol za Hoffenheim daje Peniel Mlapa, a cetiri minute kasnije Ibisevic postize svoj drugi pogodak na ovoj utakmici i postavlja konacnih 4:0. Dobra forma naseg napadaca zasigurno raduje selektora Susica, jer se od Ibisevica ocekuju dobre igre i dosta pogodaka u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koje ce se 2012. godine odrzati u Poljskoj i Ukrajini. DFB-Pokal, 1. kolo: Burghausen -Borussia (D) 0-3 Babelsberg – Stuttgart 1-2 Ahlen – Werder 0-4 Hansa – Hoffenheim 0-4 Pirmasens – Bayer 1-11 Oberneuland – Freiburg 0-1 Chemnitz – St. Pauli 1-0 Pfullendorf – Hertha 0-2 Verl – München 1860 1-2 Sa-X