Poveži se putem

Sport

Objavljeno

-

Danas, u nedjelju 19. januara 2014. godine u vremenu od 11,00 do 17,00 sati u Sportskoj dvorani „Don Bosco“ Žepče, Ženski odbojkaški klub „Žepče“ je bio domaćin takmičenja, turnira, za djevojčice mlađih kategorija, na kojem je učestvovalo deset ekipa, pet pionirskih i pet juniorskih iz Zeničko-dobojskog kantona.

Učestvovale su ekipe:

U konkurenciji djevojčice: ŽOK „Željezara“ Zenica, OK „Maglaj“ Maglaj, ŽOK „Žepče“ Žepče, OK „Breza“ Breza i ŽOK „Kakanj“ Kakanj.

Konkurencija juniorke: ŽOK „Željezara“ Zenica, OK „Maglaj“ Maglaj, ŽOK „Žepče“ Žepče, OK „Breza“ Breza i OK „Vitez“ Vitez.

ŽOK “Žepče” – OK “Breza” 2:0

Za treće mjesto u kategoriji pionirke igrale su odbojkašice ŽOK “Žepče” i ŽOK “Željezara” gdje su Žepčanke bile bolje i pobijedile 2:0 u setovima, a takođe i u kategoriji juniorki domaće odbojkašice su savladale ponovo ekipu ŽOK-a “Željezara” istim rezultatom 2:0, te osvojile treće mjesto na ovom turniru.

Pobjednice današnjeg turnira u kategoriji pionirki su bile odbojkašice OK “Kakanj” koje su savladale ekipu OK “Maglaj” rezultatom 2:1 u setovima, dok je juniorska ekipa OK “Maglaj” savladala odbojkašice OK “Vitez” rezultatom 2:0, te osvojila prvo mjesto ovog turnira.

Sve čestitke domaćinu i organizatoru ovog takmičenja upravi i igračicama ženskog odbojkaškog kluba iz Žepča.

U pauzama između utakmica smo mogli vidjeti i “Žepačke mažoretkonje” koje su svojim koreografijama upotpunile ovaj sportski događaj.

Kompletnu fotogaleriju (338 fotografije) pogledajte na našem facebook profilu.

Takmičenje u konkurenciji kadetkinja odigrat će se u Zenici, 25. januara 2014. godine u 11,00 sati.

U konkurenciji mlađih kategorija (muški) prijavljene su ekipe:

Konkurencija dječaci OK „Kakanj“ Kakanj

Konkurencija juniori: OK „Kakanj“ Kakanj i OK „Breza“ Breza. Ova utakmica će biti odigrana u Kaknju 26. januara s početkom u 11,00 sati u dvorani Kakanj.