-

Žepačke kajakašice ispunile obećanje i vraćaju se u žepče sa prvim ovogodišnjim medaljama. Djevojke su na današnjem natjecanju koje je održano u mjestu Runović, Republika Hrvatska, osvojile ukupno 5 medalja.

Treće mjesto osvojile su Mia Matijević i Klara Marković u kajaku dvosjedu na 500metara u kategotiji mlađih juniorki, Franka Matijević prvo mjesto u polufinalnoj utrci, te drugo mjesto u finalnoj utrciu mini kajaku u kategoriji mlađih kadetkinja na 200 metara, Mia Matijević drugo mjesto u kategoriji K1 ML Juniorke na 500 metara i Lana Marković koja je utrku u kategoriji škola kajaka izveslala i osvojila medalju za učešće.

U ekipnom plasmanu djevojke su rangirane na 5. mjestu, poslije velikih klubova iz Republike Hrvatske.

Narednog vikenda 03.07.2016. godine slijedi natjecanje u Crnoj Gori gdje će nadamo se kajakaši iz žepča potvrditi prošlogodislji plasman prvog mjesta i osvojenog Kupa Crne Gore.