-

Žepče je jučer bez većih problema slavilo protiv federalnog drugoligaša iz Jelaha i plasiralo se u daljni dio takmičenja. Izabranici Damir Hadžića jučer su pobijedili Borac iz Jelaha rezultatom 2-0 i plasirali se u četvrtfinale Kupa ZDK.

Već u četvrtoj minuti zaprijetio je Tadić, ali lopta prolazi nekoliko centimetara od rašlji. Osam minuta kasnije Tadić pogađa. U odbrani gostiju dolazi do nesporazuma između golmana i stopera, a Tadić to iskorištava i zabija za vodstvo Žepča.

Poluvrijeme utakmice je iskorišteno za veoma lipu gestu žepačkih moto-bajkera. Naime, nakon odigranog prvog dijela utakmice, predstavnici MK “United” iz Žepča, uručili su žepačkom nogometnom klubu donaciju organizacije “Eurobiker Charity” koja se sastoji iz 24 kompleta dresova i 12 nogometnih lopti i time im čestitali plasman u viši krug takmičenja i zaželili im puno sportske sreće u budućem radu.
Opremu je uručio predsjednik MK “United” Goran Lučić sa svojim saradnicima.

U drugom dijelu gledali smo puno napetiju igru sa puno više prilika. U 52. minuti zaprijetio je Šimić, ali njegov volej odlazi preko gola. Petnaest minuta kasnije Hadžan pravi jedanaesterac koji iskorištava Lučić za 2-0 i zasluženu pobjedu Žepča.

Bez obzira na vodstvo, Žepče je i dalje napadalo, a najbolju priliku do kraja imao je Jorgić desetak minuta prije kraja. Jedinu ozbiljniju priliku za Borac imao je kapetan Hadžan, ali njegov udarac glavom odlazi pored gola.

Petnaest minuta prije kraja utakmice nastradao je Nikola Tadić koji je u vozilu hitne pomoći prebačen u žepačku bolnicu, ali na kraju nije bilo većih problema.

Poslije utakmice, za sve prisutne je organizovana proslava plasmana u vuši rang takmičenja uz piće i roštilj.