KK Orlovik-Nansi pobjednik KUP-a Zeničko-dobojskog kantona

-

KK Orlovik-Nansi iz Žepča pobjednik je Kupa Zeničko-dobojskog kantona u košarci.

Žepački košarci su u finalnom meču u KŠC “Don Bosco” savladali KK Visoko i tako stigli do zlatnog odličja.

U prvoj dionici smo gledali neizvjestan duel, a koja je pripala domaćoj momčadi sa 16:13. Košarkaši Orlovika su i drugu četvrtinu riješili u svoju korist sa 24:22, te na pauzu odlaze s plus pet (40:35), što je bilo dostižno za gostujuće košarkaše.

Ipak, presudna je bila treća četvrtina, kada domaći tim rješava istu sa 20:12 i u posljednjih 10 minuta ulazi sa značajnom prednošću. Ekipa Orlovika je i posljednju četvrtinu okončala u svoju korist s 22:14, te tako stigla do zaslužene pobjede rezultatom 82:61 i trofeja pobjednika KUP-a ZDK.