Orlovik savladao Bosnu pred punom dvoranom u Žepču

-

U Žepču je odigran derbi trećeg kola prvenstva BiH za košarkaše između Orlovika i Bosne. Pobjeda je pripala Žepčacima rezultatom 99:92.

Prvi period utakmice protekao je u ispitivanju snaga, nakon deset minuta gosti iz Sarajeva imali su minimalnu prednost 23:24. Drugi period igre u potpunosti pripada domaćem timu koji ovu dionicu rješava u svoju korist 36:16. Nakon prvog poluvremena bilo je 59:40 za Orlovik.

Tokom treće dionice Bosna smanjuje prednost domaćina u 27.minuti igre na šest poena razlike, 57:63. Domaćin ubrzo ponovo ide na dvocifrenu razliku 68:57. U posljednji period ušlo se rezultatom 71:59 za domaćina.

U četvrtom periodu Bosna ponovo smanjuje prednost na zaostatak od šest poena, 67:73. Međutim domaći tim nošen podrškom sa tribina ponovo ide na dvocifrenu prednost. Studenti ne uspjevaju  ugroziti vodstvo domaćina, koji zadržava vodstvo do samog kraja utakmice i dolazi do treće pobjede u prvenstvu.

Najefikasniji kod Orlovika bili su Riizvić sa 25 poena, Emir Preldžić 24 i Podojak je ubacio 23 i Mehić 10 poena. U redovima Bosne Ilić 27, Planinić 18, Božović 17, Verlašević 11 i Jovanović 10 poena.