RK Žepče-RK Bosna Visoko 26:28

-

Rukometaši Žepča i Bosne iz Visokog odigrali su revanš pripremni susret pred nastavak prvenstva u Prvim ligama FBiH. Kao i prošli put slavili su rukometaši Bosne iz Visokog rezultatom 26:28. Gosti, lideri Prve lige FBiH – grupa Jug, bolje su otvorili susret (istakao se vratar Faris Žiga).

Domaćini su preuzeli inicijativu sredinom prvog poluvremena i uspjeli povesti rezultatom 7-5 (mini serija raspoloženog Karahasanovića).

Završnica prvog poluvremena pripala je gostima, a na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 9:13.

I drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti i odlaze na rekordnih 7 pogodaka viška (13-20).

Sredina drugog poluvremena pripada domaćim rukometašima koji sa serijom od 3-0 dolaze do rezultata (16-20). Uslijedila je igra gol za gol, nakon čega se domaći igrači uspijevaju primaknuti gostima na (-2).

Pri rezultatu (22-24) Žepčaci su imali kontru za smanjenje rezultata na (-1) i totalni priključak u rezultatsku neizvjesnost. Potencijalnu uzbudljivu i neizvjesnu završnicu onemogućio je raspoloženi golman Faris Žiga, koji je svojim dobrim odbranama donio Visočanima zasluženu pobjedu krajnjim rezultatom (26-28).

Igrač susreta je svakako perspektivni golman Bosne Faris Žiga.

Kod domaće ekipe po 5 pogodaka su postigli Enes Karahasanović, Goran Tešanović i perspektivni Matej Sarajlić, ljevoruki Amar Hrustanović 4, iskusni Nedžad Zaimović 3, borbeni Davor Đurić 2, Azur Ćusković i Emir Omerović po 1 pogodak.

Strijelci za gostujuću ekipu su bili: Mirza Mimić-7, brzonogi Enes Skopljak-5, po 3 pogotka su postigli Travančić, Lončar, Hasagić i Balta, Eldar Bečak-2, Čabaravdijić i Imamagić po 1 pogodak.

Treba napomenuti da se na terenu vodila prava “muška” borba, koja je na momente bila i više od toga, te da je na utakmici bilo 5 neiskorištenih sedmeraca (3-domaćini i 2-gosti).