U derbiju 1. rukometne lige Žepče – Kakanj 33:28

-

Rukometaši Žepča u nedjelju su kantonalnom derbiju, u sportskoj dvorani KŠC „Don Bosco“ u 6. Kolu Prve rukometne lige FBiH „Sjever“ pobijedili ekipu RK Kakanj – 33:28. Ovom pobjedom su Žepčaci ostali u trci za sami vrh tabele.

Utakmica je započela ravnopravnim omjerom snaga na terenu, igralo se go za go, a onda su domaćini sjajnom odbranom 5-1, potpomognuti raspoloženim golmanom Barbarićem sredinom prvog poluvremena rezultatski odmakli vrlo dobroj gostujućoj ekipi, te se na odmor otišlo pri rezultatu 15:12 za domaće rukometaše.

Drugo poluvrijeme je bolje otvorila ekipa RK Kakanj te je već u 33. minuti rezultat na semaforu bio poravnat, 16:16. Tvrda igra, go za go se nastavila sve do 47. minute kad gosti prvi put na utakmici prelaze u vodstvo rezultatom 24:25. Ubrzo su gosti prednost povećali na 3 zgoditka razlike u 52. minuti. Međutim tada na scenu stupa sjajna završnica domaće ekipe, na koju je domaća publika i navikla, te uz nekoliko odličnih odbrana domaćeg golmana Ćoruše, ekipa RK «Žepče» ponovo dolazi do vodstva i do kraja nije ispuštala sigurnu prednost do konačnih 33:28, koliko je semafor pokazivao na kraju utakmice.

Treba istaknuti doprinos koji su za domaće dali odlični izdanak škole rukometa, mladi Sarajlić sa 10 pogodaka, te Ćušković sa 7 pogodaka, dok je kod gostujuće ekipe najefikasniji bio Duraković s 12 postignutih golova. Utakmica je bila i humanitarnog karaktera jer je sav prihod od ulazica bio namijenjen za liječenje Nikole Jorgića iz Žepča.