Poveži se putem

Sport

Objavljeno

-

“Miralem Pjanic unistio Ronaldove i Kakine snove o finalu na Bernabeu”, “Lyon srusio Realove snove o finalu Lige prvaka”, “Lyonov heroj Miralem Pjanic”, “Bosanski adut Pjanic zabio za sesto uzastopno ispadanje Reala u osmini LP-a”, samo su neki od naslova brojnih regionalnih i svjetskih medija koji su, moglo bi se slobodno reci, s velikim odusevljenjem docekali Pjanicev gol i sesto uzastopno ispadanje iz osmine Lige prvaka najskuplje fudbalske ekipe svih vremena. Pogodak devetnaestogodisnjeg bh. reprezentativca iz nastavka najelitnijeg fudbalskog takmicenja u Evropi izbacio je “dream team” sa Bernabeua vrijedan nevjerovatnih 300 miliona eura. Sinoc je Pjanic jos jednom pokazao i dokazao istinitost cuvenog stiha iz pjesme kultnog sarajevskog banda Zabranjeno pusenje da “slava i novcici i nisu najvazniji u votazi”. “Prolazak dalje je odlican, posebno zato sto su igraci Real Madrida mnogo pricali na press konferenciji prije utakmice, sto nas je razljutilo. Prvo poluvrijeme bilo je tesko, ali smo ostali cvrsti”, nasmijesio se Pjanic pred televizijskim kamerama, dodavsi da sada cekaju narednu rundu takmicenja. I zaista je Pjanic nakon postizanja pogotka bio koliko i sretan toliko i ljut, a sa usana mu se mogle procitati psovke. Lyon je u Madrid dosao sa prednoscu od jednog gola. Rezultat za koji strucnjaci kazu da je najtezi za cuvati u revans utakmicama. Da je to istina, pokazao je Cristiano Ronaldo koji je vec u sestoj minuti susreta protutnjao lijevom stranom i pogodio za 1:0 i ponistavanje Lyonove prednosti. Real je u potpunosti dominirao prvim dijelom susreta i moze s pravom zaliti za brojnim propustenim prilikama, od kojih je najveca ona Gonzala Higuaina iz 26. minute kada je pogodio stativu praznog gola. A onda je drugo poluvrijeme donijelo puno bolju igru Lyona koja je krunisana Pjanicevim pogotkom u 75. minuti susreta. Lavovi sa Gerlanda odigrali su odlicnu akciju, razmijenili su nekoliko kratkih pasova, a Pjanic je loptu zakucao iza Casillasovih ledja. Nekoliko minuta pred kraj susreta Pjanic je napustio teren, a Lyon je imao jos nekoliko dobrih prilika za potpuni preokret, ali napadaci nisu imali dovoljno koncentracije. Posljednji sudijski zvizduk znacio je kraj nadanja “galacticosa” da ce, nakon pet godina neuspjeha, sezonu krunisati velikim finalom na njihovom stadionu. Gotovo 300 miliona eura koje je Florentino Lopez potrosio kako bi stvorio tim snova pokazalo se nedovoljnim za konacni uspjeh. [ytube=500,400]http://www.youtube.com/v/rGhJ3SH8cls[/ytube] Sa-X