Poveži se putem

Sport

Objavljeno

-

Bosna je prvu četvrtinu otvorila serijom 4:0, a onda su naši košarkaši preko Begagića i Ashara Dedića brzo napravili preokret i došli u vodstvo, a na kraju prve četvrtine imali su prednost od šest poena. Orlovik je na otvaranju druge četvrtine igrao puno bolje, pogotovo u fazi napada.

Sredinom drugog perioda u igru je ušao Krupalija, koji je donio čvrstinu u odbrani i mirnoću u napadu, pa je Bosna polako sustizala prednost Žepčaka. Upravo je Krupalija svojom tricom doveo domaće u vodstvo na tri minute do poluvremena (36:33).

Do kraja su domaći uvećali prednost koja je na poluvremenu glasila 43:35.

Bosna je odlično otvorila i treći period. “Probudio” se i Rešidović pa serijom 12-2 u prvih pet minuta trećeg perioda igrači trenera Redžića odlaze na plus 18 (55:37). Do kraja treće četvrtine, prednost stvorenu na startu ovog dijela igre, Studenti su znalački zadržali i dodatno uvećali, pa je na kraju rezultat glasio 65:41.

Posljednji period Žepčaci otvaraju sa dvije trojke i serijom 9-0 na trenutak smanjuju rezultat. Trener domaćih je u tim momentima dao priliku igračima koji su manje igrali u dotadašnjem toku susreta. Povratkom Delalića, Krupalije i Laleta u igru ponovo je vraćena stabilnost u igru Bosne.

Konačan rezultat glasio je 86:61.

Najefikasniji u redovima Bosne bili su Delalić sa 25 i Rešidović sa 22 poena, dok je kod gostiju najefikasniji bio Ashar Dedić.

[testimonial author=”” position=”” avatar=””]KK Bosna: Halilović, Sijerčić, Mrkajić, Dragolj Lale, Forić, Genjac, Klinac, Rešidović, Delalić, Ferhatbegović i Krupalija.

KK Orlovik: Demirović, Al. Dedić, Kahriman, As. Dedić, Begagić, Sinanović, Skopljak, Keser, Stanišić, Suljić i Bajrić.[/testimonial]

Orlovik je polusezonu završio na 8. mjestu tabele sa 16 bodova, 5 pobjeda i 6 poraza.