Sport

Wolfsburg ispao, Dzeko zabio jos jedan Manchester Unitedu

Objavljeno

-

Bh. reprezentativac i napadac Wolfsburga, Edin Dzeko jos je jednom bio koban po ekipu sir Alexa Fergusona. U okviru sestog kola Lige prvaka, Dzeko je u 56. minuti susreta zakucao loptu glavom iza ledja golmana gostiju Tomasza Kuszczaka. Ipak to nije bilo dovoljno za pobjedu Wolfsburga koji je na drugoj strani imao razpolozenog Michaela Owena koji je postigao hattrick. Wolfsburg je tokom cijelog prvog poluvremena bio bolja ekipa. Nijemci su konstantno napadali na gol Kuszczaka, imali niz odlicnih prilika, ali nisu uspjeli pronaci put do mreze “crvenih djavola”. Najbolju priliku za domacine imao je italijanski reprezentativac Barzagli koji je propustio 100-postotnu priliku kada je iz ciste situacije glavom sutirao iznad gola. Nedugo nakon toga i drugi bh. igrac u redovima Wolfsburga, Zvjezdan Misimovic sutirao je iz slicne situacije preko gola. Iako su tokom prvog dijela susreta bili inferiorniji protivnik na terenu, Manchester je poveo golom Michaela Owena iz 44. minute utisavsi bucne navijace “vukova”. Drugo poluvrijeme pocelo je potpunom ofanzivom domacina koja se isplatila nakon 11 minuta igre kada je na scenu stupio Edin Dzeko. Nakon odlicne akcije i sjajnog centarsuta Schafera, Dzeko je glavom zakucao loptu u protivnicki gol za veliko slavlje igraca i navijaca Wolsfburga. Nakon gola domaci igraci nastavili su strasnim pritiskom na gol Kuszczaka. U 71. minuti Grafite je odlicno sutirao, ali je golman gostiju skrenuo loptu u korner. Pet minuta nakon toga Dzeko je zahvatio jedan centarsut na poluvolej, ali je Kuszczak bio ponovo na visini zadatka. Iako je u drugom poluvremenu Manchester United bio neprepoznatljiv sa tek nekoliko izleta na polovinu domacina, uspjeli su postici jos jedan pogodatk. Nakon odlicne solo akcije Obertana koji je predriblao nekoliko igraca Wolfsburga, Owen je postavio nogu i rutinski poslao loptu iza ledja Benaglia. Da je ovo njegova noc, Owen je pokazao u sudijskoj nadoknadi kada je odlicno istrcao kontru i postigao svoj treci gol rjesivsi sve dileme oko toga ko ide u naredni krug Lige prvaka. Ostali rezultati: Juventus – Bayern Munich 1:4 Maccabi Haifa – Bordeaux 0:1 Besiktas – CSKA Moscow 1:2 Marseille – Real Madrid 1:3 Zurich – AC Milan 1:1 Atletico Madrid – FC Porto 0:3 Chelsea – APOEL Nicosia 2:2 Sa-X