Žepče u prvoj utakmici finala Kupa ZDK bolje od tešanjskog TOŠK-a

-

U prvoj utakmici finala Kupa ZDK mogli smo vidjeti čak sedam pogodaka, a na kraju, ipak, slavilo je Žepče. Po jako vrućem vremenu na Gradskom stadionu u Žepču se skupilo nešto više od 300 gledatelja koji su nakon utakmice mogli kući sasvim zadovoljni.

Prvo poluvrijeme nije pružilo puno napetosti i veselja za Žepče. Gosti su poveli već u dvanaestom minutu, a u 31. bilo je 0-2. U međuvremenu oba tima ostala su sa desetoricom na terenu, crveni karton kod ekipe Žepča zaradio je Nikola Tadić.

Nekoliko minuta nakon tada sigurnih 0-2 gosti prave jedanaesterac na Šimiću, a Lučić s jedanaest metara vraća nadu Žepču. Pred sami kraj poluvremena sjajne prilike su imali Šimić i Jorgić, ali gosti se spašavaju i na poluvrijeme odlaze s prednošću.

Igralo se desetak minuta drugog poluvremena kada su gosti opet došli do dva gola razlike, ali prednost nisu zadržali iako se činilo da imaju sigurnu pobjedu.

U 65. minuti Jorgić je imao priliku, golman gostiju brani, a odbijenu loptu Lučić posprema u mrežu za 2-3 i novu nadu Žepča. Samo dvije minute kasnije već je 3-3. Slišković je ubacio loptu u šesnaesterac, a stoper domaćih ju skreće u vlastitu mrežu. Bilo je jasno da će gosti nakon toga jako teško do pobjede protiv ekipe Žepča koja je u drugom poluvremenu odigrala fantastično.

U 73. minuti gužvu u šesnaestercu koristi Šimić koji sjajnim pogotkom škaricama pogađa za veliki preokret i pobjedu Žepča.

Tri minute prije kraja Žepče je ostalo sa devetoricom na terenu. Muračević je u svlačionicu poslao i Sliškovića pa će Žepče na gostovanje bez dva jako bitna igrača.

Uzvrat se igra u srijedu u 17:30 na stadionu Luke u Tešnju.

Sastav: J.Jurić, D.Miličević, K.Jukić, T.Jukić, I.Prlić, I.Šimić (89’ D.Zvijerac), J.Slišković, V.Lučić, M.Jorgić, I.Kresić (55’ I.Martinović) i N.Tadić