Čudo u Bordeauxu! Oslabljena Hrvatska srušila europskog prvaka Španiju!

-

Hrvatska reprezentacija pobijedila je Španjolsku i osvojila prvo mjesto u skupini D. Hrvatska je slavila protiv Španije 2:1 u posljednjoj utakmici u grupi D Europskog prvenstva i tako osvojila prvo mjesto. Hrvatska ima sedam bodova, a Španija šest, Turska je treća s tri boda, a Češka posljednja s bodom.

Izbornik Ante Čačić iznenadio je sastavom na početku utakmice, te na travnjak poslao petoricu ‘novih’ igrača, između ostalog i mladog Marka Roga. Unatoč svim silnim izmjenama, neigranju Luke Modrića i Marija Mandžukića, Hrvatska je uspjela preokrenuti rezultat protiv aktualnih europskih prvaka!

Rani pogodak Htvate nije izbacio iz takta

Španija je povela golom Alvara Morate u 7. minuti, na 1-1 poravnao je Nikola Kalinić u 45., da bi pobjedu za prvo mjesto Hrvatskoj osigurao Ivan Perišić u 87. Usto je u 72. minuti Danijel Subašić odbranio 11-erac Sergiju Ramosu.

Rani pogodak Alvara Morate nije previše poremetio reprezentativce Hrvatske koji su nastavili igrati nogomet koji su pokazali u prve dvije utakmice. Španci su do kraja poluvremena bili bezopasni, dok je Hrvatska preko Ivana Rakitića mogla izjednačiti već u 14. minuti. Njegov lob odsjeo je najprije na prečci, a potom i stativi prije nego li je lopta izašla van peterca.

Nagrada za dobru i hrabru igru stigla je u 45. minuti kada je Ivan Perišić majstorski okrenuo Juanfrana na lijevoj strani hrvatskog napada, ubacio desnom nogom, a prvi na lopti bio je Kalinić. Napadač Fiorentine u skoku je vanjskim dijelom kopačke poslao loptu pored nemoćnog vratara Davida De Gee.