Sport

U polufinalu KUP-a ZDK Žepče domaćin visočkoj Bosni

Objavljeno

-

Žepče je u golijadi sa 4-3 bilo bolje od domaćina Usore u četvrfinalnom ogledu Kupa ZDK. U polufinalu Žepče je domaćin, a na Gradskom stadionu u Žepču gostuje Bosna Visoko. Na stadionu Topolik u Žabljaku sastali Usora i Žepče. Utakmica je počela bolje po Žepče. U 19. minutu Jorgić je pogodio za vodstvo, ali do poluvremena domaći dolaze do poravnanja. Ipak, u 47. minuti Jorgić donosi novu prednost Žepču, a šest minuta kasnije Tadić zabija za 1-3.

Činilo se da su stvari gotove, ali domaći ipak dolaze do poravnanja, a pet minuta prije kraja Šimić gotovo iz mrtvog kuta pogađa za 3-4 i plasman u polufinale.

U polufinalu Žepče će ugostiti Bosnu Visoko. Bit će to najvjerovatnije i najozbiljniji protivnik koji je u posljednje dvije sezone gostovao u Žepču. Bosna drži prvu poziciju u Drugoj ligi FBiH – Centar. U 25 kola ostvarili su 19 pobjeda, 4 remija i tek dva poraza. Isti učinak ima i TOŠK sa kojim se visočani natječu za promociju u Prvu ligu FBiH.

Bosna se u Kup ZDK uključila u drugom kolu, a kao gost bili su bolji od gradskog rivala Kosmosa(1-4). U polufinale su prošli bez borbe nakon što je jučer Rudar iz Breze odustao od takmičenja.

Utakmica između Žepča i Bosne odigrat će se 03.06.2015. godine u 17:30 sati. U drugom polufinalnom susretu sastat će se TOŠK Tešanj i Rudar Zenica.